Po Forum pełnomocników

Na początku tego tygodnia miałem okazję uczestniczyć w Forum Wymiany Doświadczeń dla Pełnomocników Systemu Zarządzania organizowanym przez TÜV Akademia Polska w Wiśle.
Wydarzenie rozpoczynało się w poniedziałek rano, a ja w niedzielę wieczorem wróciłem z wakacji. Musiałem więc szybko się przepakować, przespałem się 3 godziny i ruszyłem na drugi koniec Polski. Było jednak warto.

O szczegółach zapewne napiszę jeszcze bardziej oficjalnie. Teraz natomiast podam jedynie kilka słów o imprezie pod kontem merytorycznym i organizacyjnym.
Do hotelu Stok w Wiśle dotarłem około godziny 10:00. Zameldowałem się w recepcji i ruszyłem na poszukiwania pokoju. Ten kto był kiedyś w tym hotelu, wie co mam na myśli. Jest to jeden wielki labirynt. Na szczęście pokój udało mi się odnaleźć dość szybko.  Z pokoju do sali konferencyjnej było już łatwiej dotrzeć. Organizatorzy zadbali, by oznakować dojście do punktu rejestracyjnego, głównej sali i pomniejszych salek, gdzie odbywały się warsztaty. Dlatego w rewirze konferencyjnym dość szybko można było się połapać.

Pierwszym punktem było otwarcie forum. Ponieważ równolegle odbywało się również forum pełnomocników branży motoryzacyjnej oraz spawalników, otwarcie było wspólne. Po otwarciu uczestniczy każda z imprez odbywała się już swoim tokiem organizacyjnym.
O wykładach szerzej jeszcze napiszę (i zapewne również posłużę się nimi we wpisach i artykułach), więc tu dla porządku wymienię tylko tematykę. A poruszone zostały tematy: bezpieczeństwa informacji (dość szeroko), ciągłości działania, problem solving, normy ISO 9004 i społecznej odpowiedzialności biznesu.
Wykłady był bardzo fajne. Szczególnie trafiła do mnie tematyka bezpieczeństwa informacji i po pierwszym wykładzie związanym z tą tematyką już wiedziałem na jakie warsztaty wybiorę się dnia następnego.
W połowie wykładów zdałem sobie sprawę z tego, że nie dam rady pójść na uroczystą kolację i turniej bowlingowy. Żałuję, bo ponoć zabawa była przednia, a ja lubię sobie porzucać klukami.  Jednak po 3 godzinach w ciągu półtora doby, organizm mi się zbuntował. Tak więc gdy wszyscy się bawili, ja udałem się na zasłużony odpoczynek.

Drugi dzień po śniadaniu rozpoczął się od zajęć warsztatowych. Ja wybrałem się na warsztaty dotyczący zarządzania ryzykiem w bezpieczeństwie informacji. Równolegle odbywały się jeszcze warsztaty dotyczące zarządzania energią oraz monitorowania i pomiaru satysfakcji klienta.
Po tych warsztatach wszyscy zebrali się na głównej sali konferencyjnej na wykładzie Andrzeja Szastoka dotyczącym wpływu społecznego. Wykłady tego człowieka można nazwać wisienką na torcie. Miałem okazję uczestniczyć w nich drugi raz i polecam każdemu.

Trzeci wyjazd na Forum Wymiany doświadczeń zaliczam do bardzo udanych i jeśli będzie okazja (i zaproszenia ;)) pojadę również w przyszłym roku.

 

 

2 komentarze

 1. mustad

  Hotel faktycznie bardzo sympatyczny, a czy zawiły w korytarzach, nie miałem problemu, ale było to chyba w latach 90-tych. Mimo ze mam certyfikat TUV pełnomocnik, nie podzielam ich praktyk. napisz raczej co było ciekawego na zajęciach, pozdrawiam

  • Rafał

   Od lat 90-tych ponoć trochę dobudowali :). Nie tylko ja się gubiłem.

   O praktykach TUV Akademia Polska ciężko mi się wypowiadać. Jestem raczej ich usługodawcą niż klientem i w tym układzie jest bardzo miło, sympatycznie i fair.

   Nie pierwszy prosisz o informacjach a propos zajęć. Myślę więc, że na dniach popełnię jeszcze wpis przynajmniej o “the best of”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nadzór nad wyrobem niezgodnym – czego dotyczy?

Dziś odpowiemy (a właściwie Katarzyna Szumnarska odpowie) na pytanie kolejnej czytelniczki.

Zamknij