Praca magisterska z zarządzania jakością

Praca magisterska z zarządzania jakościąOd czasu do czasu trafiają do mnie pytania czytelników dotyczące pisania prac magisterskiej, licencjackiej, czy inżynierskiej z zakresu zarządzania jakością. O ile o zarządzaniu jakością wiem co nieco, to o pisaniu prac zdecydowanie mniej.
Napisałem w życiu dwie i to bardzo dawno temu. Dlatego unikałem odpowiedzi na takie pytania. Wiem jednak gdzie takie odpowiedzi znaleźć. 

Pisanie pracy magisterskiej, czy inżynierskiej rządzi się swoimi prawami. Pewne konwencje, wymagania promotora, uczelni.
Często studenci nie znają ich, a ja na mojej skrzynce mailowej znajduję pytania typu:

“Ile stron powinna mieć praca magisterska o wdrażaniu ISO 9001?”
“Od czego zacząć pisanie >inżynierki< o metodzie 5S?”
“Co napisać we wstępie pracy dyplomowej o FMEA?”

Męczyłem się kiedyś z odpowiedziami, ale teraz odsyłam do ebooka Katarzyny Szumnarskiej Jak napisać pracę dyplomową z zarządzania jakością.
Ebooka można opisać słowami “wszystko, co powinien powiedzieć Ci promotor i trochę więcej” ;).

Tak wygląda kompleksowy poradnik pisania pracy dyplomowej z zarządzania jakością

Katarzyna (którą znam osobiści, bo jest autorką wielu artykułów do mojego serwisu Centrum.Jakosci.pl), opisuje tam  jak w ogóle podejść do pisania pracy magisterskiej.  Wyjaśnia od czego zacząć pisanie pracy dyplomowej, jakie są typy prac, co powinno być w poszczególnych częściach pracy.
Ponadto jest tam wiele “technicznych” porad odnośnie formatowani tekstu, cytatów itp.

Jeśli nie masz czasu przeszukiwać książek, przyda Ci się bogaty spis literatury z podziałem tematycznym. Wystarczy wyszukać sobie hasło i znajdziemy pod nim spis literatury z danego tematu.  Jedyne co trzeba zrobić, to kupić bądź wypożyczyć sobie książki, które znajdziesz w spisie.

Dla mnie na skorzystanie z tego ebooka jest już trochę za późno, ale przynajmniej oszczędzam czas. Odpowiedzi na maile załatwiam jednym linkiem ;). Tego ebooka polecam dyplomantom z czystym sumieniem tym bardziej, że pozytywne zdanie mają o nim wykładowcy uniwersyteccy.
 

A czy Ty już skorzystałeś z ebooka “Jak napisać pracę dyplomową z zarządzania jakością”? Podziel się opinią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Po Forum pełnomocników

Na początku tego tygodnia miałem okazję uczestniczyć w Forum Wymiany Doświadczeń dla Pełnomocników Systemu Zarządzania organizowanym przez TÜV Akademia Polska...

Zamknij