Tak się wybiera wdrożeniowca ISO 9001

Dziś na mojej skrzynce mailowej wylądowała wiadomość od firmy, której nazwy przez grzeczność nie wspomnę. Firma ta poszukuje oferty na wdrożenie ISO 9001. Mail wysłano w formie zbliżonej do spamu (wielu adresatów umieszczono w polu Do: – nawet nie zadbano o ukrycie adresów jednych przed drugimi)! Treść maila natomiast, zawiera kryteria oceny ofert. Jak myślicie ile procent dano cenie 30%, 40%, a może 50%.

Pozwalam sobie poniżej zacytować maila. Dane identyfikujące nadawcę usunę z oczywistych względów.
Oto treść zapytania:

“Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2000 dla 1 procesu, 1 pracownika.

Branża: szkolenia

Po ofercie spodziewamy się: 1- przygotowania pełnej dokumentacji; 2- wdrożenie systemu 3- przygotowania do audytu certyfikującego. (proces- organizacja szkoleń)

W odpowiedzi proszę przedstawić preliminarz kosztów związanych z ISO na 36 miesięcy. W ocenie Państwa oferty 100% punktów przyznajemy cenie za wdrożenie.”

 

1 Comment

  1. Czytając treść tej wiadomości odnoszę wrażenie że firma bardzo mocno się asekuruje stawiając takie, w mojej ocenie niezbyt dobrze sformułowane warunki. Prace którą można jak podejrzewam wykonać w max 12-18 m-cy (można szybciej ale czy skutecznie) oni chcą ciągnąć 36 miesięcy. Całkowicie zdradza ich ostatni warunek czyli wybór tylko w oparciu o cenę. Oznacza to, że nie mają pieniędzy i że w ogóle nie rozumieją o co w systemie chodzi.Traktują go chyba jako coś co trzeba mieć bo np. jest “modne”. Wg mnie ktoś naopowiadał im bzdur o wdrożeniach i jego kosztach albo mają jakieś złe doświadczenia. Nie poukrywanie adresów świadczy o tym, że ofertę przygotowywał Amator (przez duże A).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Korzyści z wdrażania ISO 9001 – wyniki badań

W wielu książkach i opracowaniach znajdziemy wypunktowane korzyści z wdrożenia ISO 9001. Czy to tylko propaganda lub pobożne życzenia?  Nie! Przedsiębiorcy...

Zamknij